HODINKY-JUNGHANS.cz

Kategorie

Informace o firmě Junghans

Firma Junghans dodnes patří mezi nejvýznamnější výrobce náramkových hodinek na světě. Má bohatou 150 let trvající historii, mnoho světových uznání, prvenství a úspěchů a na svém kontě více než 3.000 patentů, které firma vlastní.

Ani v současné době firma Junghans nezaostává. Na jedné straně navazuje na svoji bohatou historii kolekcemi hodinek Junghans Meister a Max Bill, a na straně druhé přichází s mnoha novými inovacemi jak ve vývoji a konstrukci nejmodernějších multifrekvenčních rádiem řízených hodinkových strojků včetně strojků na solární pohon, tak i používáním nejkvalitnějších materiálů (keramika, titan, chirurgická ocel), zaručujících dlouhou životnost a zdravotní nezávadnost náramkových hodinek.

Při koupi hodinek Junghans se Vám tedy do rukou dostane 150 let tradice a kvality a současně i moderní technologie a materiály, ostatně posuďte sami, zda bude volba značky Junghans pro Vás dobrou volbou.

Počátky výroby hodinových dílů a hodinek

Německou hodinářskou firmu Junghans založil Erhard Junghans spolu se svým švagrem Jakobem Zeller-Toblerem v roce 1861. Jako sídlo firmy si zvolili malé městečko Schramberg v regionu Schwarzwald, kde společnost sídlí dodnes.

Zpočátku se specializovali na výrobu jednotlivých dílů pro výrobu hodinek. Přesnost práce firmy Junghans se rychle stala synonymem vynikající kvality výroby. První vlastní hodinky Junghans byly navrženy a vyrobeny v roce 1866.

8 cípá hvězda, která je znakem firmy Junghans dodnes byla zaregistrována v roce 1890.
V té době již měla firma Junghans vyvinuto mnoho patentů a postupů pro výrobu hodinek, díky kterým získala v oblasti kvality a výroby náskok před konkurencí.

Hodinky Junghans se staly známými jako cenově dostupné, vysoce kvalitní výrobky z Německa a s úspěchem se prodávali po celém světě. V roce 1903 se firma Junghans stala největší hodinářskou firmou na světě, zaměstnávala více než 3.000 zaměstnanců a roční výroba přesáhla 3 miliony kusů hodinek.

Náramkové hodinky

Po velkém úspěchu s kapesními hodinkami, začala firma Junghans v roce 1927 produkovat své první náramkové hodinky. Ačkoli zpočátku jen v malých množstvích, byla tato nová forma hodinářství dále vyvíjena a zdokonalována. V polovině třicátých let byly vyrobeny první hodinky Junghans Meister.

V roce 1946 byly dokončeny plány na první náramkové hodinky s chronografem. Jejich sériová výroba začala v roce 1949 a významně přispěla k úspěchu Junghans. Hodinky byly osazeny kalibrem J88: manuální chronograf s 19 kameny vyvinutý firmou Junghans, rohatka a vlásek Breguet. Tento kalibr vynikal vysokou spolehlivostí a přesností díky níž byl v roce 1955 přijat nově založenými německými ozbrojenými silami (Bundeswehr) jako letecký chronograf (typ BW-111).

Chronometry

Dalším mezníkem v historii Junghans jsou jeho náramkové hodinky Junghans Meister s centrální vteřinovou ručičkou. První z nich, v té době ještě s nepřímo napojenou centrální vteřinovou ručičkou se začaly vyrábět v roce 1936 a byly poháněny kalibrem J80. Od roku 1951 byly modely Junghans Meister osazeny nově vyvinutým chronometrem J82. Kalibr J82 byl neustále vylepšován až do zastavení jeho výroby v roce 1960.

V roce 1951 s 15% podílem na celosvětové produkci, byla firma Junghans největším výrobcem chronometrů v Německu a do roku 1956 se stala třetím největším výrobcem chronometrů na světě. V roce 1957 firma Junghans prezentovala první automatický chronometr (kalibr J83), který patří mezi nejvýznamnější kalibry Junghans vůbec a dodnes zůstává jedním z nejkrásnějších chronometrů vytvořených v Německu.

Max Bill

Spolupráce mezi firmou Junghans a jedním z nejpodivuhodnějších umělců naší doby architektem, malířem, sochařem a produktovým designérem Maxem Billem začala v roce 1956 návrhem kuchyňských hodin, které Max Bill vyvinul spolu se svými studenty na Ulm College of Design. Spolupráce dále pokračovala a vyvrcholila v roce 1961 návrhem kolekce náramkových hodinek max bill vyráběných s malými obměnami dodnes.

Hodiny a hodinky z této vzniklé z této spolupráce se vyznačují lehkostí a funkčním a přesto estetickým designem v Bauhaus stylu a zřejmě i proto se staly skutečnou klasikou designu.

Rádiem řízené hodinky

Vývoj quartzových náramkových hodinek změnil navždy měření času. V roce 1967 se návrháři firmy Junghans začali zabývat problémem ultra-přesného měření času. Výsledkem jejich práce byl rok 1970 kdy Junghans představil první quartzové náramkové hodinky „Astro Quartz“ s legendárním strojkem J666 s frekvencí 8192 Hz. Technologie quartz a integrovaných obvodů vydláždily cestu pro další průkopnický vývoj firmy Junghans.

V roce 1985 Junghans představil první rádiem řízené stolní hodiny pro soukromé použití. Strojek J732 quartz s frekvencí 4,19 MHz byl, prostřednictvím dlouhovlnného vysílače DCF 77 synchronizovaný s atomovými hodinami umístěnými v německém Spolkovém Fyzikálně-Technickém Ústavu. Pouze o rok později Junghans představil další světovou premiéru: první rádiem řízené stolní hodiny RCS1 se solárním pohonem.

V roce 1990 firma Junghans slavila úspěch při miniaturizaci technologie rádiem řízených hodinek, výsledkem bylo představení hodinek Mega 1, prvních digitálních rádiem řízených náramkových hodinek na světě.

Rok 1993 znamenal další úspěch v začlěňování moderních technologií do náramkových hodinek: Mega Solar první náramkové hodinky na solární pohon. Pak přišla řada průlomů v rychlém sledu za sebou. V roce 1994 byla úspěšně integrována anténa v nekovovém krytu náramkových hodinek a pak o rok později, firma Junghans spojila dohromady technologii rádiem řízených strojků na solární pohon s high-tech keramickými materiály. A v roce 1999 se podařilo technikům Junghans obejít princip Faradayovy klece a zabudovat rádiem řízený strojek s integrovanou anténou do kovového pouzdra.

Současně s vybudováním dalších vysílačů přesného času v Japonsku a v USA vyvstal problém, tyto vysílače fungují na jiných frekvencích než evropský vysílač DCF 77 a hodinky vybavené rádiově řízeným strojkem nebyly v těchto lokalitách schopné se s vysílači spojit. Vize rádiově řízených hodinek, které se mohou spojit se všemi vysílači a automaticky nastaví správný čas a datum při cestování napříč časovými pásmy byla splněna v roce 2004 díky multi-frekvenčnímu rádiově řízenému strojku vyvinutému firmou Junghans.

V roce 2011 firma Junghans učinila další klíčový krok v rozvoji bezkonkurenční přesnosti náramkových hodinek a nezávislosti na zdrojích energie. Poprvé vůbec firma Junghans představuje vlastní multi-frekvenční rádiově řízený strojek se solárním pohonem (strojek J615.84).

HODINKY-JUNGHANS.cz

HODINKY-JUNGHANS.cz
Alexandr Kardaš
Trnkova 30
779 00 Olomouc

Tel.: +420 605 443 211
Email: info@hodinky-junghans.cz


Stojí za návštěvu

logo Chronomag.cz logo PhotoWatches.eu